شماره های تماس:

02133579752 09120226057 09121950791

لوگوی شیمی فرنو
لوگوی شیمی فرنو

آنچه باید درباره ی تفاوت متیلن فسفونات اسیدی و قلیایی بدانید

تفاوت متیلن فسفونات اسیدی و قلیایی

به طور کلی متیلن فسفونات ها نوعی از مواد شیمیایی پرکاربرد در صنعت هستند که دارای دسته های گوناگونی نیز می باشند. با شناخت تفاوت متیلن فسفونات اسیدی و قلیایی و کاربرد متفاوت هر کدام، می توانید از مزایا و معایب آنها به خوبی آگاه شوید.

این مواد شیمیایی اغلب برای مواد شوینده و تصفیه آب مورد استفاده قرار گرفته و تاثیر قابل توجهی بر ترکیب شیمیایی آنها می گذارند. برای مطالعه بیشتر درباره سدیم می توانید روی لینک خرید ادتا 2 سدیم کلیک کنید.

مواد شیمیایی در آزمایشگاه

 

موارد استفاده متیلن فسفونات قلیایی در مواد شوینده:

متیلن فسفونات قلیایی در حقیقت میزان سختی موجود داخل آب را از بین برده و با ایجاد پایداری داخل محلول ها، از لخته شدن مایعات شیمیایی به خوبی جلوگیری می کند.

ترکیب شیمیایی موجود در این نوع مواد شوینده در حقیقت متشکل از یون های سخت فلزی از جمله کلسیم، منیزیم و مس بوده و موجب ایجاد ناپایداری و تجزیه آنزیم ها می شود؛ بنابراین استفاده از متیلن فسفونات قلیایی در شوینده ها، به حفظ پایداری مواد کمک کرده و از تجزیه رنگ ها نیز جلوگیری می کند.

مطالعه بیشتر: زایلن چیست و قیمت خرید زایلین در سال جدید به چه صورت است؟

همچنین تفاوت متیلن فسفونات اسیدی و قلیایی برای انواع شوینده ها، در قدرت شستشو آنها می باشد. این محصول دارای غلظت پایینی بوده و اغلب برای مایع ظرفشویی، لباسشویی، لکه بر و شامپو فرش مورد استفاده قرار می گیرد.

برای خرید محصول متیلن فسفونات قلیایی روی عکس زیر کلیک کنید.

خرید متیلن فسفونات قلیایی

موارد استفاده متیلن فسفونات قلیایی در تصفیه آب:

به طور کلی آب متشکل از عناصر سخت بسیار زیادی است که باعث ایجاد مشکل داخل لوله های تصفیه می شوند. وجود ماده شیمیایی متیلن فسفونات قلیایی داخل لوله های تصفیه خانگی یا صنعتی در حقیقت سختی باعث می شود تا سختی آب از بین رفته و از تشکیل رسوب هنگام عبور آب از فیلترها جلوگیری شود.

برای اطلاع از قیمت روغن کرچک اصل می توانید روی لینک آن کلیک کنید.

تفاوت متیلن فسفونات اسیدی و قلیایی به گونه ای است که نوع قلیایی آن اغلب به صورت اسمز معکوس عمل کرده و مانع از ایجاد اختلال در لوله های تصفیه می شود. در بعضی از مواقع این ماده برای ساخت مواد اولیه مصرفی فاضلاب ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد چرا که متیلن فسفونات قلیایی دارای خاصیت ضد رسوب و ضد خوردگی می باشد.

استفاده از متیلن فسفونات در ترکیبات شوینده ها

مضرات و معایب متیلن فسفونات قلیایی:

– در برخی از موارد استفاده از متیلن فسفونات قلیایی در محصولات آرایشی یا بهداشتی، موجب بروز نوعی حساسیت پوستی می شود.

– تماس ماده EDTA به عنوان نوعی کلاته کننده قلیایی به صورت مستقیم با پوست یا چشم موجب بروز حساسیت می شود.

– قرار گرفتن متیلن فسفونات قلیایی در معرض نور مستقیم خورشید یا محل گرم موجب شعله ور شدن آن می شود.

تفاوت متیلن فسفونات اسیدی و قلیایی برای لوازم مراقبتی متشکل از ترکیب شیمیایی قلیایی به گونه ای است که رها کردن این مواد داخل آب موجب بروز مشکلات خطرناک می شود.

متیلن فسفونات قلیایی

قیمت و نحوه خرید متیلن فسفونات قلیایی:

امروزه کارگاه ها و شرکت های صنعتی بسیاری از متیلن فسفونات قلیایی برای افزایش کیفیت محصولات گوناگون و طول عمر دستگاه ها استفاده می کنند چرا که تشکیل رسوب و ایجاد خوردگی داخل دستگاه موجب آسیب رسیدن به سیستم می شود. با بررسی تفاوت متیلن فسفونات اسیدی و قلیایی می توان قیمت ارزان این ترکیب شیمیایی را به خوبی بررسی کرد.

کاربرد متیلن فسفونات در تصفیه آب

موارد استفاده متیلن فسفونات اسیدی در مواد شوینده:

در ادامه به شما عزیزان می گوییم که از متیلن فسفونات اسیدی در چه موادهای شوینده ای استفاده می شود ؟

بیشتر بخوانید: متانول چیست و چه کاربردهای دارد همراه با قیمت متانول

قرص ماشین ظرفشویی

ماشین های ظرفشویی اغلب نیاز به قرص های شستشو داشته و عملکرد آنها متناسب با نوع قرص متفاوت می باشد. متیلن فسفونات اسیدی یکی از مهم ترین مواد شیمیایی موجود در ساختار این قرص ها بوده و موجب افزایش قدرت پاک کنندگی ماشین ظرفشویی می شود.

مایع ماشین لباسشویی

با بررسی تفاوت متیلن فسفونات اسیدی و قلیایی می توان به این نتیجه رسید که متیلن فسفونات اسیدی یکی از پرکاربردترین مواد شیمیایی موجود در مایع ماشین لباسشویی بوده و موجب پاکسازی انواع لباس ها بدون از دست دادن جلوه آنها می شود.

چندین قرص ماشین ظرفشویی

موارد استفاده متیلن فسفونات اسیدی در مواد شوینده لکه بر:

شامپو فرش

امروزه شستشو انواع فرش ها اغلب با بهره گیری از شامپو فرش های قوی انجام می شود. شامپو فرش ها دارای مقدار بسیار بالایی از ماده متیلن فسفونات اسیدی بوده و سرعت پاک کنندگی را به خوبی افزایش می دهد. همچنین تفاوت متیلن فسفونات اسیدی و قلیایی در این زمینه، بالا بودن قدرت پاک کنندگی لکه برها می باشد.

شیشه پاک کن

از دیگر محصولات پرکاربرد در زمینه شستشو، شیشه پاک کن است که لکه و آلودگی های را طی کوتاه ترین زمان از بین می برد. همچنین متیلن فسفونات اسیدی یکی از اصلی ترین مواد شیمیایی در ترکیب شیشه پاک کن بوده و موجب افزایش کیفیت محصول نیز می شود.

فردی که با شیشه پاک کن شیشه را تمیز می کند

موارد استفاده متیلن فسفونات اسیدی در تصفیه آب:

یکی دیگر از کاربردهای متیلن فسفونات اسیدی، استفاده از این محصول برای لوله های تصفیه آب خانگی و صنعتی است که موجب محافظت از لوله ها می شود. تفاوت متیلن فسفونات اسیدی و قلیایی در این امر به گونه ای است که ماده اسیدی از خاصیت ضد رسوب بالاتری نسبت به ماده قلیایی برخوردار بوده و موجب از بین بردن رسوب، باکتری، املاح اضافی موجود در آب و… می شود. همچنین این ماده از خوردگی لوله های تصفیه آب نیز به خوبی جلوگیری می کند.

برای خرید این محصول روی عکس زیر کلیک نمایید.

 

خرید متیلین فسفونات اسیدی

 

مضرات و معایب متیلن فسفونات اسیدی:

– ایجاد سوختگی های شدید و سوزش بر روی پوست بر اثر استفاده اشتباه

– ایجاد لک، ورم و کهیر بر روی پوست در اثر استفاده طولانی مدت

– احساس سوزش در ناحیه چشم و گلو

– ایجاد اختلال در سیستم دستگاه گوارش و تنفس انسان در صورت استفاده مدام

سوختگی بر اثر استفاده از مواد شیمیایی

قیمت و نحوه خرید متیلن فسفونات اسیدی:

قیمت محصول متیلن فسفونات اسیدی نسبت به سایر محصولات شیمیایی کاملا به صرفه بوده و همه افراد جامعه می توانند به راحتی این محصول را با هزینه مناسب خریداری کنند. استفاده از این محصول با هزینه مقرون به صرفه سبب گشته تا تمام قشرها از آن برای شستشو استفاده کرده و از قدرت پاک کنندگی بالای این محصول بهره مند شوند.

کلام آخر

بنابراین با بررسی تفاوت متیلن فسفونات اسیدی و قلیایی می توان به این درک رسید که این دو ماده شیمیایی از قدرت پاک کنندگی بسیار بالایی برای انواع شوینده ها برخوردار بوده و از تشکیل رسوب و خوردگی دستگاه های گوناگون نیز به خوبی جلوگیری می کنند. همچنین قیمت این مواد کاملا به صرفه بوده و به افزایش کیفیت محصولات نیز کمک می کنند.

سوالات متداول

 • مضرات متیلن فسفونات اسیدی را نام ببرید؟

ایجاد سوختگی های شدید و سوزش بر روی پوست بر اثر استفاده اشتباه، ایجاد لک، ورم و کهیر بر روی پوست در اثر استفاده طولانی مدت، احساس سوزش در ناحیه چشم و گلو، ایجاد اختلال در سیستم دستگاه گوارش و تنفس انسان در صورت استفاده مدام

 • مضرات متیلن فسفونات قلیایی را نام ببرید؟

در برخی از موارد استفاده از متیلن فسفونات قلیایی در محصولات آرایشی یا بهداشتی، موجب بروز نوعی حساسیت پوستی می شود، تماس ماده EDTA به عنوان نوعی کلاته کننده قلیایی به صورت مستقیم با پوست یا چشم موجب بروز حساسیت می شود،قرار گرفتن متیلن فسفونات قلیایی در معرض نور مستقیم خورشید یا محل گرم موجب شعله ور شدن آن می شود، تفاوت متیلن فسفونات اسیدی و قلیایی برای لوازم مراقبتی متشکل از ترکیب شیمیایی قلیایی به گونه ای است که رها کردن این مواد داخل آب موجب بروز مشکلات خطرناک می شود.

 • متیلن فسفونات اسیدی چگونه از لخته شدن مایعات شیمیایی جلوگیری می کند؟

متیلن فسفونات قلیایی در حقیقت میزان سختی موجود داخل آب را از بین برده و با ایجاد پایداری داخل محلول ها، از لخته شدن مایعات شیمیایی به خوبی جلوگیری می کند.

 • چه ماده ی شیمیایی از رسوب هنگام عبور آب از فیلتر ها جلوگیری می کند؟

وجود ماده شیمیایی متیلن فسفونات قلیایی داخل لوله های تصفیه خانگی یا صنعتی در حقیقت سختی باعث می شود تا سختی آب از بین رفته و از تشکیل رسوب هنگام عبور آب از فیلترها جلوگیری شود.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۷ رای
دیدگاه شما

10 دیدگاه

 1. احمد مرادی گفت:

  سلام خسته نباشید شما محصول متانول هم‌دارید؟میشه راهنمایی کنید؟

 2. Elham گفت:

  مقالتون عالی بود خیلی دنبال این اطلاعات بودم

 3. Baran گفت:

  سلام محصول متیلن فسفونات قلیایی چه قیمت هست؟

 4. مهندس هستم گفت:

  چقدر اطلاعات خوبی داده بودید.من موم کارنوبا میخوام شما دارید؟

 5. پرویز گفت:

  عدم توجه به نکات ایمنی هنگام استفاده از متیلن فسفونات اسیدی چه آسیب های به انسان وارد می کند؟

  • مصطفی افضلی گفت:

   متیلن فسفونات اسیدی ماده ای است که مانع از سفت شدن سختی آب می شود و همچنین از لخته شدن مایعات شیمیایی نیز جلوگیری می کند. این ماده در اکثر مایع ظرفشویی و لباسشوی استفاده می شود و قدرت شویندگی زیادی دارد. از آنجایی که این ماده بصورت خالص استفاده نمی شود عوارضی ندارد مثلا در ظرفشویی یا شستشوی لباس، وجود این ماده هیچ ضرری برای پوست ندارد اما اگر بصورت خالص از آن استفاده شود می تواند باعث سوختگی های شدید روی پوست شود برای همین باید هنگام استفاده از آن بصورت خالص، نکات ایمنی را رعایت کنید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.